Bio Certifikát GOTS

Společnost Kitikate je hrdým vlastníkem certifikátu GOTS

 

  • GOTS je zkratkou pro Global Organic Textile Standard a vypovídá o všem podstatném.
  • Jedná se o neujznávanější standard bio textilu.
  • Tento certifikát je zárukou nejvyšších ekologických a etických standardů v rámci celého životního cyklu produktu.
  • Garantujeme Vám tedy Fair Trade a Bio produkt od semínka, přes výrobu až po samotnou distribuci výsledného produktu

 

Přísné standardy GOTS se nevěnují jen výrobě produktů, zohledňuje i otázky spojené s pěstováním bavlníku. Biobavlna s certifikátem GOTS je tak vždy v souladu s tzv. Fair Trade, dokládajícím dodržování sociálních kritériích při práci od vypěstování semínka bavlníku po výsledný produkt, ať už se jedná o bio šatičky nebo bio tričko.

Ošetřeno a kontrolováno je i balení a distribuce produktů. Kontroly a certifikování nových výrobců, zpracovatelů a obchodníků je prováděna nezávislým orgánem v systému GOTS, který si klade za cíl především poskytovat spotřebitelům záruku důvěry při výběru certifikovaných výrobků.

 
Ekologické požadavky dokládající 100% zdravotní nezávadnost produktu s certifikací GOTS jsou samozřejmostí. V bio látkách s tímto certifikátem nejsou k nalezení pesticidy, herbicidy, těžké kovy a další látky v konvenční bavlně běžné. Vysoká kritéria kvality činí z GOTS certifikace nejuznávanější a nejčastěji dnes užívaný standard.

 

Certifikát GOTS existuje ve dvou kvalitách

a) organic - zde je minimálně 95 % vláken s původem certifikovaným jako „organic“ nebo „organic-in-conversion“, 5 % je pak vyhrazeno k použití neorganických příměsí, ovšem s velmi přísnou regulací – žádné geneticky modifikované látky (GMO) ani míšení vláken stejného typu (to znamená, že nelze kombinovat např. biobavlnu s konvenční bavlnou). Těchto 5 % je nejčastěji využíváno pro příměs elastanu (lycra) ve výrobcích podléhající vysoké zátěži jako např. spodní prádlo a sportovní oblečení.

b) made with x % organic materials – u těchto výrobků najdeme minimálně 70 % příze s certifikací „organic“ nebo „organic-in-conversion“, dalších 30 % certifikát GOTS vyhrazuje k použití neorganických příměsí s velmi přísnými regulacemi - maximálně 10 % zabírají recyklované nebo syntetické materiály (pro ponožky, legíny a sportovní oděvy 25 %), nelze používat žádné materiály s původem geneticky modifikovaným (GMO) a opět se nedovoluje kombinovat vlákna stejného typu, např. biobavlnu a konvenční bavlnu.

Najdete nás i na MALL.CZ