Vůně miminek

Ano, čtete správně. Vůně miminek je vnímána jako krásná po celém světě a za tímto vnímáním jsou některé konkrétní vědecké důvody, které také přispívají k pokračování lidské rasy. Novorozenecká vůně v nás probouzí intenzivní soucit a náklonnost. 


"Novorozené miminko svou nádhernou vůní probouzí intenzivní soucit a náklonnost. Nervový systém tak poskytuje sílu odolávat obtížím péče o miminko. Dětský čich tedy svým způsobem slouží pokračování lidstva," řekl Ergül.


Když se řekne vůně novorozence, na mnoha našich tvářích se objeví široký úsměv. Dětská vůně, která je ve většině myslí synonymem definice ‚nejkrásnější vůně‘, také vybaví rysy, jako je mír a jedinečný. Proč je vůně dítěte tak působivá? Abychom našli odpověď na tuto otázku, roky vědeckého výzkumu nedokázaly dát jasnou odpověď, ale byla předložena řada teorií. Nejdůležitější z nich je, že je způsobena některými chemikáliemi vylučovanými z potních žláz miminek. Jiné vysvětlení vědeckého výzkumu ukazuje, že tekutá vrstva zvaná 'Vernix caseosa' pokrývá celé tělo dítěte v matčině lůně jako zdroj dětského pachu." 

 

 

Najdete nás i na MALL.CZ